Lajmet e fundit

 • Formohet Bashkėsia e nxėnėsve tė shkollave tė mesme nė Mal tė Zi

  Nxėnėsit e Gjimnazit “Drita” organizuan nė nivel tė shkollės “Turne nė futboll tė vogėl”.

  Mė shumė »

 • NXĖNĖSIT E GJIMNAZIT “DRITA” TURNE NĖ FUTBOLL TĖ VOGĖL

  Takimi pėr formimin e Bashkėsisė sė nxėnėsve tė shkollave tė mesme nė Mal tė Zi u mbajt me 26, 27 dhe 28 mars nė Beēiq (Budvė).

  Mė shumė »

 • Vizitė e rregullt mjeksore pėr nxėnėsit e Gjimnazit “Drita” nga stafi mjeksorė i Shtėpisė sė shėndetit- Ulqin

  Me dt. 02.11.2014 nė Gjimnazin “Drita” ishin

  Mė shumė »

 • EDMOND MEHMEDI- FITUES I CMIMIT TĖ DYTĖ PĖR FOTOGRAFINĖ MĖ TĖ MIRĖ

  Me dt. 22.11.2014. nė galerinė e Qendrės Kulturore tė Ulqinit u mbajt ekspozita “Ulqini qyteti i tė rinjėve”

  Mė shumė »

 • Aida Rexhepi fituese nė nivel tė shkollave tė mesme

  Garat e recituesve tė rinj 2014, Ulqin.

  Mė shumė »

 • Takim me stomatologun Dr. Valdet Spuzha

  Me dt. 29.10.2010. nė Gjimanzin Drita u mbajt takim me stomatologun Dr. Valdet Spuzha pėrfaqėsues i Klinikės dentare private “Faqo”.

  Mė shumė »

 • Konkurs pėr regjistrim nė Gjimnazin privat “Drita”

  Gjimnazi privat “Drita” shpall konkurs pėr regjistrimin e nxėnėsve nė kėte institucion nga dt. 16. 06.2014 e nė vijim.

  Mė shumė »

 • Garat e recituesve te rinj - Fitues Gjimnazi Drita (video)

  Mė shumė »

 • Nxėnėsit e Gjimnazit Drita marrin pjesė nė qytetin e Kotorrit me rastin e shenjimit tė Ditės sė Evropės

  Nxėnėsit e Gjimnazit Drita me dt. 08. 05. 2013, moren pjesė nė kremtimin e Ditės sė Evropės tė organizuar nė qytetin e Kotorrit.

  Mė shumė »

  • Ekskursionet

   Njė ndėr momentet kyēe tė cilės shkolla jonė i jep rėndėsi tė veēantė ėshtė edhe organizimi i ekskursioneve dhe ekspeditave tė ndryshme.  Kėshtu, gjatė gjithė kėsaj kohe nuk kanė munguar vizitat nė vende tė ndryshme nė rajon pėr edhe nė Europė

   Ekskurzioni fundit »

  • Aktivitete sportive

   Tetor: Krosi vjeshtor

   Nėn organizimin e mėsimdhėnėsve tė eduktaės fizike ēdo vit organizohet Krosi vjeshtor.

    Volejboll nė plazh

   Njė ndėr sportet mė atraktive nė vendet mesdhetare ėshtė nė fokusin e mėsimdhėnėsve tė dukatės fizike tė shkollės sonė.

  • Ngjarjet e ardhėshme

   Dita e shkollės

   7 Mars

   Njė ngjarje e shėnuar pėr shkollėn tonė patjetėr qė ėshtė vet dita e saj qė pėrputhet me Ditėn e mėsuesit.

   Eksursioni pranveror

   Maj

   Nė kuadėr tė planprogramit mėsimor shkolla jonė ēdo vit organizon ekskursionin njėditor pėr nxėnset e saj